A KIRÁLYEGYHÁZI CEMENTGYÁR ELKÖTELEZETT A FENNTARTHATÓSÁG MELLETT
 
A LafargeHolcim Csoport “The 2030 Plan” (A 2030as Terv) elnevezéssel közzétette Fenntarthatósági Stratégiáját. Egy olyan víziót fogalmazott meg, amely szerint a jövő építőipara innovatív szemléletmóddal rendelkezik, a környezetre nézve semleges, és használt alapanyagaival a körkörös gazdaság megvalósítását éri el. Tisztelettel fordul a természet és a vízbázisok felé. Továbbá elfogadó hozzáállással mindannyiunk életminőségének javulását szolgálja.
A 2030-as Terv konkrétan megfogalmazza azokat a lépéseket, melyekkel ebbe az irányba haladhatunk, és ebben a LafargeHolcim az iparágon belül úttörőként kíván élen járni a jó gyakorlatok minél szélesebb körben történő bevezetésével és megosztásával. A Terv mind a közvetlen, mind a közvetett hatásokra vonatkozóan mutatószámokat fogalmaz meg. Célértékeket tartalmaz a termékek és a szolgáltatások teljes életciklusára vonatkozóan, a nyersanyagok biztosításától a termékek gyártásán keresztül egészen a teljes felhasználási élettartamig. A Csoport törekvése, hogy 2030-ra a forgalom egyharmadát olyan megoldások adják, amelyek javítják a Fenntarthatósági Teljesítményt.
A 2030-as Terv túlmutat a cégcsoport saját üzleti tevékenységén. A teljes építőipari értéklánc mentén foglalja össze a szükséges erőfeszítéseket, melyek központi eleme, hogy innovációval, fenntartható építőipari és infrastrukturális megoldásokkal tegyünk többet a jövőnkért. Mindennek egy egymásra épülő keretrendszert ad az ENSZ újonnan megfogalmazott Fenntartható Fejlődési Céljai és a Párizsi Klímacsúcson (COP21) elfogadott egyezmény.
A 2030-as Tervben négy kiemelt terület szerepel, a klímavédelem, a víz és természet megóvása, a körkörös gazdaság, valamint az emberek és a helyi közösségek. A csoport törekvéseihez csatlakozva a Királyegyházi Cementgyár is beillesztette stratégiai célkitűzéseibe a 4 fő pillért és megfogalmazta fenntarthatósági céljait a 2016-os évre. A klímavédelemhez kapcsolódó célkitűzése a gyártott cement tonnánkénti szén-dioxid kibocsátásának 25%-kal történő csökkentése az 1990-es évek szintjéhez képest. A víz és a környezet megóvásáért a LAFARGE Cement Magyarország Kft. biodiverzitási cselekvési tervet alakít ki Bükkösdi Bányájára vonatkozóan. A körkörös gazdaság építése szempontjából fontos cél, hogy 2015-höz képest az alternatív tüzelőanyagok használatát 3%-kal növeljék.
Az emberek és a helyi közösségek érdekében teljes balesetmentesség melletti működést célzott meg, valamint önkéntességi programja keretében évi 600 munkaórával kívánja támogatni a helyi közösségi kezdeményezések megvalósítását. 
A LAFARGE 2011 júliusában kezdte meg tevékenységét Magyarországon és az építőipar számára az egyik meghatározó cementgyártójává vált egyedi megoldásaival. A cég érdekeltségi körébe egy cementgyár tartozik Királyegyházán, amely 130 főt foglalkoztat. A LAFARGE Cement Magyarország Kft. célja partnerei és végfelhasználó igényeinek teljes körű kiszolgálása innovatív, kitűnő minőségű cementtermékekkel – mind ömlesztett, mind zsákos formában. A hatékony és fenntartható ipari folyamatok kialakítása során a vállalat kiemelt figyelmet fordít a környezet védelmére, a természeti erőforrások megőrzésére és a helyi közösségekkel való együttműködésre is. Példamutató szemléletéért 2013-ban CSR Hungary díjban részesült, 2014-ben pedig a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara Környezetvédelmi díját érdemelte ki.
További információ elérhető a www.lafarge.hu oldalon.
 
Kapcsolódó dokumentumok