Könnyedén elérhető az erő a hálózatban
bama.hu - 2018.11.14.
A pécsi LUNARTIS kreatív ügynökség és a horvátországi Fabula Pencil startup együttműködésében nem hanyagolható el az üzletipartner-közvetítő hálózat szerepe, hiszen az, hogy egy minden résztvevő számára megelégedéssel szolgáló üzleti kapcsolat valósult meg, nagy részben az EEN-nek köszönhető. Az íróeszközt virágüzletek kidobásra kerülő növényi hulladékaiból, valamint kávézaccból készítették, a ceruzaforgácsot pedig a szobanövények földjére lehet szórni, hiszen teljes mértékben lebomlik. A Fabula érdekessége, hogy idővel a végében található földicseresznye-magot a ceruzavéggel együtt el lehet ültetni, ami kihajt. A LAFARGE Cement Magyarország Kft. Királyegyházi Cementgyárának partnereként, az ügynökség egy új márkanév magyarországi bevezetéséhez ajánlotta a ceruzát. A megrendelő, kimondottan pozitív visszajelzést adott az egyedi termékre.
Hogyan kerül egy magyar vállalkozás terméke a görög polcokra? Egy fűszerkereskedelemmel foglalkozó görög cég 2017 májusában az athéni irodán keresztül kérte a hálózat segítségét: új beszállító partnereket keresett. A szegedi kamarában működő dél-alföldi iroda tanácsadója feltérképezte a lehetséges érdeklődőket, többel közvetlenül is felvette a kapcsolatot a görög export lehetőséggel kapcsolatban. Végül a szegedi székhelyű Chili Produkt Kft.-vel kötöttek szerződést.
Sivatagi homok magyar fejlesztéshez a Naturatech Solutions Kft. olyan innovatív technológiát fejlesztett ki, amely lehetővé teszi, hogy a finom porszemcsékből álló, és emiatt ipari felhasználásra alkalmatlan sivatagi homokból sokrétűen alkalmazható granulátumokat állítsanak elő.
A fejlesztés során végzett kísérletekhez a cégnek rövid időn belül szüksége volt a természetes állapotában lévő sivatagi homokra. A vállalkozás ekkor kereste meg a győri kamarában működő irodát, melynek kollégái az egyiptomi partnerhez fordultak tájékoztatásért. Ők segítettek abban, hogy mely lelőhelyeken érdemes mintát venni, illetve a homok országból való kivitelére vonatkozó szabályozást is ismertették. Egyidejűleg megkeresték a mintavétel szempontjából szóba jöhető országokban tevékenykedő külgazdasági attasékat is. Végül két országból, három különböző helyről sikerült homokmintákat beszerezni, így a cég el tudta végezni a fejlesztéséhez szükséges kísérleteket.
A Nyakas Tours Utazási Iroda képviselője részt vett a zalaegerszegi Enterprise Europe Network iroda szervezésében a szerbiai Novi Sadon megrendezett üzletember-találkozón, melyen megismerkedett egy helyi utazási iroda képviselőjével. Megállapodást kötöttek arról, hogy a magyar utazási iroda csoportokat szervez Szerbiába, illetve egyéni vendégeinek is ajánlani fogja a desztinációt, a programok összeállításában és a szállás kiválasztásában pedig a szerb partner fog közreműködni.
További dél-dunántúli sikertörténetekről a kamarai Dél-Dunántúli Gazdaság magazinban olvashatnak az érdeklődők akár online is, de köszönhetően az október elején lezajlott Open4Business eseménysorozatnak, remélhetőleg sok alkalommal lesz lehetőség helyi sikerekről cikkezni.
Nemzetközi találkozó Szlovéniában
A kulturörökség revitalizációját célzó REFREsh pályázat nemzetközi találkozójára került sor Szlovéniában. Összegezték az elért eredményeket, megvitatták a következő időszak feladatait. Bemutatásra került az újrahasznosítási koncepció, és a megvalósíthatósági tanulmány a komlói József Attila Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény épület revitalizációjára vonatkozóan. További feladat egy módszertan kialakítása az épület térbeli, funkcionális struktúrában történő integrálásához. A projekt az Interreg Central Europe Programból, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.
Sikeres pálya határozza meg a jövődet!
Szakmavilág Roadshow elnevezésű országos rendezvény állomása lesz Pécs november 20-án. A rendezvény elsődleges célcsoportja a pályaválasztás előtt álló nyolcadik osztályos diákok. A programsorozat a nemzeti és megyei kamarák szervezésében az ország területét körbejárva 20 városban segíti a pályaválasztás előtt állókat információszerzésben. A résztvevők a kamionban VR-szemüvegen keresztül kapnak ízelítőt a munka világából és 4 különböző területen (építőipar, vendéglátás, divatipar és gépjárműipar) próbálhatják ki magukat. Ütemezéssel 8 fős csoportokban, 8 perc VR-játékra van lehetőségük a diákoknak.
Együttműködünk? Keress egy sikeres közösséget!
2011-ben alakult meg a 28 tagvállalatot számláló, „Akkreditált Klaszter Címet” többszörösen elnyert, nemzetközi ESCA „Bronze Label” minősítéssel is rendelkező Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (DDGK), mely a régió legnagyobb klasztere, tagvállalatainak mintegy 90 Mrd Ft-os árbevételével és több mint 4000 fő munkavállalóval.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsment szerve: PBKIK) több mint 7 éve közösen meghatározott célok elérése érdekében dolgozik együtt, melyek a külső piaci együttműködés, a klaszter belső piacának erősítése, közös kapacitáskihasználás elősegítése; a közép és felsőfokú gépipari szakképzés fejlesztése, duális képzés ipari igényeknek megfelelő kialakítása; a tapasztalat és információcsere platformjának működtetése; az innovatív közös termékek kifejlesztése; a networking, további ágazatokkal és klaszterekkel való szakmai kapcsolatrendszer kialakítása és menedzsmentje; a közös beszerzés az energia, anyagok, szolgáltatások területén; a közös hazai és nemzetközi megjelenés és képviselet; valamint a közös, erős lobby tevékenység.
A klasztertagok prioritásai a szakképzésfejlesztés – tekintettel a munkaerőhiányos helyzetre is –, az üzletfejlesztés, és az információ- és tapasztalatcsere, mely szervezett és kötetlen formában is jelen van.
Vajon mi a konkrét haszna egy klasztertagságnak? Üzleti lehetőségek, közös lobbierő, közös beszerzéssel elérhető költségmegtakarítás, belső kohézióval rendelkező klaszterben az információk és tapasztalatok cseréje, ipari igényeknek megfelelő helyi és országos képzésfejlesztés kialakításában a céges álláspontok képviselete, valamint közös PR/marketing megjelenésekkel erősebb és költséghatékonyabb jelenlét.
A DDGK szoros kapcsolatot tart fenn magyar és külföldi klaszterekkel, partnerszervezetekkel, melynek bázisát a 13 aláírt stratégiai együttműködési megállapodás adja többek között francia, cseh, horvát, szerb, lengyel, litván, osztrák és magyar gépipari és autóipari klaszterekkel. Az együttműködés nem korlátozódhat csupán a hasonló iparágakra, további lehetőségek rejlenek akár a villamos, műanyag, építőiparral, és feldolgozóipari klaszterekkel történő kooperációban is.
A DDGK weblapján (www.ddgk.hu) elérhetőségek és további információk olvashatók.