Futóverseny Királyegyházán
Futóverseny galéria, kattintson a képre!

Közel 250 részvevővel startolt el két távon az „Együtt gyermekeinkért” - I. SzentlőrincKirályegyháza jótékonysági futóverseny szeptember 18-án, a Királyegyházi Cementgyár parkolójából. „A futóversennyel nem csupán egy tömegsport eseményt szerveztünk: a célunk az volt, hogy aktív részvétellel hívjuk fel a családok figyelmét az egészséges életmódra, és ezzel ne csak jelképesen, hanem anyagilag is támogassuk lehetőségeiket.” - mondta a megnyitón Koltai Péter, Szentlőrinc polgármestere.

A két távon, több kategóriában szervezett esemény felnőtteknek szóló nevezési díját a rendezők sporteszköz vásárlására fordítják Szentlőrinc és Királyegyháza oktatási intézményeinek javára. „A futóverseny ismét egy jó példa a Királyegyháza, Szentlőrinc és a LAFARGE cementgyár kiváló együttműködésére egy jó ügy érdekében.” - méltatta a kezdeményezést Grím Ferenc, Királyegyháza polgármestere, és kiemelte, támogatóként több mint húsz helyi vállalkozó állt a kezdeményezés mellé.

A szervezőket nemcsak a helyi polgárőrségek, hanem a Királyegyházi Cementgyár önkéntes programja keretében együttműködő munkatársak is segítették. „Minden alkalmat keresünk a helyi közösségekkel való közös értékteremtésre, és a futóverseny jó lehetőség volt arra, hogy közösen hívjuk fel a figyelmet az egészséges életmód fontosságára. Mindemellett pedig a befolyt összegből a környező települések gyermekeinek sporttevékenységét is támogatni tudjuk.” – tette hozzá Zadravecz Zsófia, a LAFARGE Cement Magyarország Kft. Marketing kommunikációs vezetője.

AZ „EGYÜTT GYERMEKEINKÉRT” - I. SZENTLŐRINC-KIRÁLYEGYHÁZA JÓTÉKONYSÁGI FUTÓVERSENY HELYEZETTJEI

3 km táv fiú kategória helyezettjei:

  • 1. Varga Kornél
  • 2. Gábri Péter
  • 3. Csóka Péter

3 km táv lány kategória helyezettjei:

  • 1. Fata Nóra
  • 2. Horváth Barbara
  • 3. Spiel Alexa

3 km táv felnőtt férfi kategória helyezettjei:

  • 1. Nagy Zoltán
  • 2. Orsós Géza
  • 3. Szabó László

3 km táv felnőtt női kategória helyezettjei:

  • 1. Baumgartner Kata
  • 2. Borzáné Petró Kriszta
  • 3. Bödő Ildikó

11 km táv felnőtt férfi kategória helyezettjei:

  • 1. Iván László
  • 2. Pintér András
  • 3. Pusch Szilárd

11 km táv felnőtt női kategória helyezettjei:

  • 1. Szabó-Kopjár Ildikó
  • 2. Szeicz Anita
  • 3. Vajda Kinga