CONSTRUMA 2016. Építőipari Szakkiállítás
Immár 35. alkalommal rendezték meg a CONSTRUMA építőipari és otthonteremtési kiállítást. Budapesten a Hungexpora lehetett ellátogatni április 6-10. között.
Az öt napos CONSTRUMA rendezvény első három napja a szakmának szólt, de az utolsó két napban minden érdeklődő ellátogathatott a kiállításra. A tavalyi évhez képest nőtt az érdeklődők száma.
A 2016-os CONSTRUMA szakkiállítás fő témái közé tartozott az innovatív építőanyagok, építési termékek és újfajta megoldások bemutatása az építőiparban. Helyet kapott még a kiállításon a megújuló energia, a lakberendezés, a kertépítés- és tervezés, valamint a használt és új lakóingatlanok is. Nagy érdeklődés övezte a kormány új lakásfinanszírozási rendszerét a CSOK-ot.
A szakértők álláspontja szerint az építőipar átvészelte a válságot, új erőre kaphat és egyre több új lakás épülhet. Ezt hivatott elősegíteni a kormány által támogatott családi otthonteremtési program is.
A LafargeHolcim értékesítési csapata is ellátogatott a rendezvényre, hogy tájékozódjon az építőipari szakma aktuális állapotáról, a jelenlegi építőipari innovációkról, trendekről, valamint ügyfélkapcsolat ápolás céljából.